Resultat drag 2017

Barmark

Aprilapril Athos "Pacy"
Förare: Christina Holm
2017-09-30--10-01 Dubbeldraget, Hällefors
DS1V B, plac 3 av 5
Dalmatinermästerskapet: Brons i sparkcykel!
DCWV B, plac 2 av 2
Dalmatinermästerskapet: 5:e plats i canicross
2017-11-04 Halloweendraget, Kristinehamn
DS1V B, plac 3 av 4
DCWV B, plac 4 av 5

Aprilapril Athos "Pacy"
Förare: Tony Holm
2017-10-07--08 Öbacka barmark Worldcup, Härnösand
DCM B, plac 1 av 2
2017-10-20--22 Barmarks-SM, Falun
DCMV B, plac 4 av 4

RLD N SE VCH Bazius Fruit A La La "Daisy"
Förare: Tanja Starck
2017-09-30--10-01 Dubbeldraget, Hällefors
DCWV B, plac 1 av 2
Dalmatinermästerskapet: Brons i canicross!
2017-10-14--15 Velamsundsdraget, Nacka
DCWV B, plac 1 av 2
2017-10-20--22 Barmarks-SM, Falun
DCWV B, plac 1 av 8
Grattis till SM-guld!

Bello Blanco Trixi "Lexie"
Förare: Odin Johnsson Berger
2017-11-25 Mera Dog Cup, Vallentuna
DCK A, plac 1 av 1

Bello Blanco Ture ”Tajson”
Förare: Sofia Hedström

2017-05-20 Villingsbergslöpet, Karlskoga
Motionsklass canicross

RLD N Bello Blanco Ultra "Ultra"
Förare: Odin Johnsson Berger
2017-10-21 Barmarks-SM, Falun
DCK A, plac 2 av 9
2017-10-22 Barmarks-SM, Falun
DCK A, plac 1 av 7

Delicate Design Pansar "Pansar" 
Förare: Maria Nilsson
2017-10-20--22 Barmarks-SM, Falun
DCW B, plac 10 av 20

Falabellas Nerium ”Pastis”
Förare: Christina Holm
2017-09-09--10 Crossdraget, Rättvik
DCWV B, plac 1 av 2
2017-10-07--08 Öbacka barmark Worldcup, Härnösand
DCWV B, plac 2 av 3
2017-10-20--22 Barmarks-SM, Falun
DCWV B, plac 7 av 8
2017-11-04 Halloweendraget, Kristinehamn
DS1V B, plac 4 av 4

Falabellas Nerium ”Pastis”
Förare: Tony Holm
2017-09-30--10-01 Dubbeldraget, Hällefors
DS1V B, plac 1 av 5
Dalmatinermästerskapet: Guld i sparkcykel!
DCM B, plac 3 av 4
Dalmatinermästerskapet: Silver i canicross!

Jilloc's Enough Is Enough "Diego"
Förare: Daniel Ögren
2017-09-30--10-01 Dubbeldraget, Hällefors
DCM B, plac 1 av 4
2017-10-20--22 Barmarks-SM, Falun
DCM B, plac 3 av 5
Grattis till SM-brons!

Redcliffe's Blantyre "Svante"
Förare: Maria Nilsson
2017-04-16--17 Skånedraget, Hässleholm
DCW B, plac 2 av 4
2017-09-30--10-01 Dubbeldraget, Hällefors
DCW B, plac 1 av 2
Dalmatinermästerskapet: 4:e plats i canicross
2017-10-14--15 Velamsundsdraget, Nacka
DCW B, plac 5 av 9

Spotborne Not This Time ”Teo”
Förare: Maria Wickholm

2017-04-16--17 Skånedraget, Hässleholm
DCW A, plac 1 av 4
2017-10-20--22 Barmarks-SM, Falun
DCW B, plac 1 av 20
Grattis till SM-guld!

Stream Islands Hahajima "Java"
Förare: Lenita Nilsson
2017-09-17 Höstcupen 1, Umeå
DCWV B, plac 1 av 1

C.I.B. NORD UCH EE CH SE VCH Stream Islands Jack "Jack"
Förare: Per Lundgren
2017-04-16--17 Skånedraget, Hässleholm
DS1V B, plac 1 av 1
2017-09-23--24 Hapimagdraget, Vaggeryd
DS1 B, plac 1 av 2
2017-09-30--10-01 Dubbeldraget, Hällefors
DS1V B, plac 2 av 5
Dalmatinermästerskapet: Silver i sparkcykel!
2017-10-20--22 Barmarks-SM, Falun 
DS1V B, plac 2 av 3
Grattis till SM-silver!
2017-11-04 Halloweendraget, Kristinehamn
DS1V B, plac 2 av 4
DCM B, plac 2 av 2

Aprilapril Athos "Pacy" & Falabellas Nerium "Pastis"
Förare: Tony Holm
2017-10-07--08 Öbacka barmark Worldcup, Härnösand
DS2 B, plac 1 av 1
2017-10-20--22 Barmarks-SM, Falun
DS2 B, plac 2 av 7
Grattis till SM-silver!

Vinter

Aprilapril Athos ”Pacy”
Förare: Tony Holm

2017-02-18 Moradraget, Mora
Motionsklass

Falabellas Nerium ”Pastis”
Förare: Christina Holm
2017-02-18 Mora, Moradraget
SWV1 B, plac 1 av 1

Falabellas Nerium ”Pastis”
Förare: Tony Holm

2017-02-04 Söderhamn, SM Nordisk stil
SM1 B, plac 6 av 6

Spotborne Not This Time ”Teo”
Förare: Maria Wickholm

2017-02-04 Söderhamn, SM Nordisk stil
SW1 B, plac 3 av 4, Grattis till SM-brons!